A gdzie jest?

Najczęściej zadawanym pytaniem i ulubioną zabawą Zosi jest ostatnio: A gdzie jest? Pytanie to pada wszędzie i często, więc bawimy się tak w łóżku, na spacerze, przy jedzeniu, w kąpieli... A przede wszystkim czytając i oglądając książeczki. Oczywiście znamy Mamoko i Ulicę Czereśniową. Ale ostatnio znalazłam perełkę w tym temacie: "Szukaj i znajduj. Wielkie miasta", wydawnictwa Wilga.

Na każdej stronie książki jest ilustracja obrazująca jedno z dziewięciu wielkich miast świata i charakterystycznych dla niego budowli, ludzi, bądź innych elementów. Możemy spotkać mnichów w New Delhi, londyńskich policjantów, czy amerykańskich superbohaterów.

Dodatkowo na każdej stronie są wyszczególnione elementy do znalezienia na obrazku i ich ilość. Można na przykład w Stambule rozejrzeć się za jednym latającym dywanem.


Książka świetnie nadaje się do zabaw w: A gdzie jest?, ponieważ małych elementów jest bardzo dużo, a każde oglądanie pokazuje nam nowe, ukryte rysunki. Dziecko ćwiczy więc zmysł obserwacji oraz cierpliwość. 
Przy okazji można zaserwować mu troszkę wiedzy z historii i geografii snując opowieści o odległych krainach, o zwyczajach, tradycjach i odmiennościach. A jest to szczególnie ciekawe, jeśli w którymś z miast się było.


Wpis powstał w ramach projektu:


Komentarze

 1. Faaaaajna! Nie widziałam jej wcześniej. A uwielbiamy wszystkie picturebooki :) (matko, jak to można jednym słowem nazwać po polsku? książki obrazkowe? rozkładówki???)

  OdpowiedzUsuń
 2. super! generalnie nie lubię wyszukiwanek (może to właśnie to "jedno słowo po polsku"?), ale ten pomysł jest świetny - połączenie dziecięcej fascynacji szczegółami i kolorowymi obrazkami z odrobiną wiedzy o realnym świecie

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiamy książki obrazkowe, a ta wydaje się być bardzo ciekawa ze względu na tematykę. Chcemy ją mieć :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas chwilowo książki obrazkowe leżą odłogiem, więc nie kupuję kolejnych. Chociaż może powinnam je lepiej wyeksponować, żeby dziecko sięgało. Tylko gdzie... ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty